☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆

Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)

Svájc-Spanyolország: 0-2 (0-1)

Spanyolország Svájc válogatottjával csapott össze az U-21-es Európa-bajnokság döntőjében. Mindkét félidőben 1-1 gól esett, mindkettő a svájci válogatott kapujába, Herrera és Thiago volt eredményes, így Spanyolország nem csak az olimpiára való kijutást, hanem az EB-címet is ünnepelheti.

2011.06.25. 20:45. U-21 Európa-bajnokság, döntő. Aarhus, Aarhus Stadion.
Játékvezető: Paolo Tagliavento - olasz (Damien MacGraith - ír, Vytautas Simkus - litván, negyedik jv.: Robert Schörgenhofer - osztrák)

Svájc-Spanyolország: 0-2

Svájc:

1 Yann Sommer -
2 Philippe Koch, 15 Timm Klose, 5 Jonathan Rossini, 23 Gaetano Berardi -
10 Xherdan Shaqiri,14 Granit Xhaka, 6 Fabian Lustenberger, 9 Fabian Frei, 7 Innocent Emeghara -
11 Admir Mehmedi.

Cserepad: 12 Kevin Fickentscher, 21 Benjamin Siegrist - 3 Fabio Daprelà, 16 François Affolter, 20 Daniel Pavlović - 4 Pajtim Kasami, 22 Xavier Hochstrasser, 18 Amir Abrashi - 8 Moreno Costanzo, 13 Nassim Ben Khalifa, 17 Frank Feltscher, 19 Mario Gavranović.

Edző: Pierluigi Tami.

Spanyolország:

13 David de Gea -
12 Martín Montoya, 20 Alberto Botía, 3 Álvaro Domínguez, 17 Dídac Vilà -
10 Juan Mata, 19 Thiago Alcántara, 4 Javi Martínez, 18 Ander Herrera, 22 Iker Muniain -
7 Adrián López.

Cserepad: 1 Rubén Miño, 23 Diego Mariño - 2 César Azpilicueta, 5 Mikel San José, 15 José Ángel Valdés, 16 Víctor Ruiz - 8 Daniel Parejo, 11 Diego Capel, 21 Rubén Pérez - 6 Jeffren Suárez, 9 Bojan Krkić, 14 Emilio Nsue.

Cserék: Gavranović (be) - Emeghara (le) 53', Abrashi (be) - F. Frei (le) 54', Kasami (be) - Xhaka (le) 67', Jeffren Suárez (be) - Adrián López (le), Parejo (be) - Muniain (le) 85', Diego Capel (be) - Herrera (le) 90'

Gólok: Ander Herrera 41', Thiago 81'

Sárga lap: Lustenberger 16', Berardi 62'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: a mérkőzés elkezdődött.

3. perc: spanyol támadás végén a kapu előtt haladó labdát López már nem érte el.

10. perc: kényelmesen kezdték a felek a mérkőzést, passzolgatnak mindkét oldalon.

16. perc: Lustenberger rúgta fel nagyon csúnyán Ander Herrerát, sárga jár érte.

21. perc: spanyol szöglet után Dominguez fejelt melllé.

24. perc: Shaqiri szabadrúgása ment két méterrel De Gea kapuja fölé.

30. perc: Shaqiri kapura lövését De Gea védte hihetetlen reflex-szel.

36. perc: Thiago lövése centikkel kerülte el a kaput.

41. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Didac Vilá beadása után Ander Herrera fejjel célozta meg a kaput, be is talált. 0-1.

45. perc: a bíró nem hosszabbít, lefújja az első félidőt.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

47. perc: Martínez ellen szabálytalankodtak (már sokadszorra), aki a földön maradt; ezúttal is elmaradt a sárga.

52. perc: Emeghara lőtt a helyzethez képest gyengén kapura, De Gea könnyen felszedte a labdát.

54. perc: svájci kettős csere: Gavranović és Abrashi érkezik Emeghara és Frei helyére.

58. perc: Adrián Lópezt buktatták a 16-oson belül, a 11-es elmaradt.

62. perc: Berardi buktatta Didac Villát, sárgalap. Thiago szabadrúgását Javi Martínez jóval a kapu fölé rúgta.

69. perc: Muniaín szorul ápolásra.

75. perc: Mata szöglete után Botía szalsztott el hatalmas lehetőséget, jóval kapu fölé fejelt tiszta helyzetből.

77. perc: scájci szabadrúgás, Kasami fejelt fölé.

78. perc: Javi Martínez szabálytalankodott, természetesen ő elsőre sárgát kap. A svájci szabadrúgás után a fejelést nem sokkal vétette el Timm Klose.

81. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLL!!!!! Thiago belőtte a torna gólját, szabadrúgásból volt eredményes.

88. perc: De Gea hálója valamilyen oknál fogva kiszakadt, az olasz bíró a spanyol védőkkel kötteti össze a mérkőzés kellős közepén... (nem erre vannak a pálya-karbantartók???)

90. perc: 5 perc a hosszabbítás.

90+5. perc: VÉGE!! SPANYOLORSZÁG EURÓPA-BAJNOK!!!!!