☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆

Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)

22 Jesús Navas (Sevilla); 3 mérkőzés, 178 perc
23 José Manuel "Pepe" Reina (Liverpool); nem lépett pályára.

Spanyolország a 2010-es dél-afrikai világbajnokságot a H-jelű csoportban, Chile, Svájc és Honduras mellett kezdte meg.
Nem indult a legfényesebben Vicente del Bosque csapata a világbajnokságon, ugyanis a nyitómeccsen, június 16-án rögtön egy 1-0-s vereségbe szaladtak bele, Svájc végig bekkelte a mérkőzést, majd egy szerencsés góllal meg is szerezte a vezetést. Az eredmény már nem is változott, így megszületett a torna egyik legnagyobb meglepetése: a fő esélyes Spanyolország már első csoportmérkőzésén vereséget szenvedett.
A második csoportmeccsének már úgy indult neki az Armada, hogy mindenképpen nyernie kell, hisz függetlenül a harmadik csoportmeccs eredményétől kiesnek a vb-ről, ha itt is kikapnak. Nem is kellett csalódnunk, David Villa két gólt vágott Hondurasnak, ezzel megmentette csapata becsületét, megszerezték a három pontot.
A harmadik csoportkörben Chilével játszottak, a mérkőzés végén 2-1-es eredménnyel indultak a csapatok az öltözőbe. David Villa megszerezte harmadik gólját, Andres Iniesta pedig betársult mellé, mint góllövő. A győzelem tehát azt jelentette, csoportelsőként továbbjutva várhatták a nyolcaddöntőt, amelyen Portugália volt az ellenfél.
A nyolcaddöntőtől kezdődtek az ún. "egynullás" mérkőzések, Portugáliát David Villa góljával győzték le, végig nyomás alá helyezve "Isteni Cé" csapatát.
 A negyeddöntőbe továbbjutva Paraguay válogatottjával néztek szembe, szintén egy góllal verve ellenfelüket, David Villa "kétkapufás" gólja lőtte tovább a spanyolokat az elődöntőbe, ami már biztosan történelmet jelentett, hiszen a spanyol válogatott a világbajnokságok történetében soha nem jutott el idáig. Hozzá kell még tenni ehhez a meccshez Iker Casillas parádés teljesítményét, hiszen büntetőt védett (Pepe Reina tanácsára vetődött a jó oldalra), valamint Xabi Alonso érvénytelenített 11-esét, amit utána már nem sikerült berúgni.
Az elődöntőben az akkorra a torna egyik fő esélyese, Németország várta őket. Ekkor már bekerült a képbe Paul, az oberhauseni polip, aki eddig tökéletesen tippelte meg a Nationalelf mérkőzéseit. Ezúttal spanyol győzelmet tippelt, be is jött. Carles Puyol góljával - akárcsak két éve a bécsi EB-döntőben - 1-0-ra sikerült legyőzni Joachim Löw csapatát.
Elérkezett a döntő, Hollandia volt az ellenfél; az olykor igen durva szabálytalanságokkal tarkított hollandok játéka úgy tűnt, sikeres lehet, de a Selección megoldotta a problémát, járatta a labdát, így az Oranje elfáradt a végére, és sikerült egy piros lapot is összehoznia. A 2x15 perces hosszabbítás utolsó perceiben Andres Iniesta eldöntötte a mérkőzést, és belőtte a világbajnokság utolsó gólját; így lett a spanyol válogatott 2010 világbajnoka.

A legszabálytalanabb játékos: Sergio Ramos, 17 szabálytalanság

Legtöbb percet játszó játékosok: Iker Casillas, Gerard Piqué, Joan Capdevila, 660 perc (minden mérkőzés összes percén pályán voltak)