☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆

Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)

repens  2010.07.11. 18:14

Hollandia - Spanyolország: 0-1 (0-0) (0-0) (0-0)

20:30-tól Johannesburgban következett a végső akadály. A rendes játékidőben nem született gól, ám a hosszabbítás második felében Iniesta betalált - SPANYOLORSZÁG VILÁGBAJNOK!

Hollandia - Spanyolország: 0-1 (0-0) (0-0) (0-0)

Világbajnokság, döntő. 2010. 07. 11. 20:30,Johannesburg, Soccer City. 84.490 néző.

Játékvezető: Howard Webb - angol (Darren Cann - angol, Michael Mullarkey - angol). 4. játékvezető: Nisimura Juicsi - japán.

Hollandia:

1 Maarten Stekelenburg -
2 Gregory van der Wiel, 3 John Heitinga, 4 Joris Mathijsen, 5 Giovanni van Bronckhorst -
6 Mark van Bommel, 10 Wesley Sneijder, 8 Nigel de Jong -
11 Arjen Robben, 9 Robin van Persie, 7 Dirk Kuijt.

Cserepad: 16 Michel Vorm, 22 Sander Boschker - 12 Khalid Boulahrouz, 13 Andre Ooijer, 15 Edson Braafheid - 14 Demy de Zeeuw, 18 Stijn Schaars, 20 Ibrahim Afellay, 23 Rafael van der Vaart - 17 Eljero Elia, 19 Ryan Babel, 21 Klaas-Jan Huntelaar.

Edző: Bert Van Marwijk.

Spanyolország:

1 Iker Casillas -
15 Sergio Ramos, 3 Gerard Piqué, 5 Carles Puyol, 11 Joan Capdevila -
8 Xavi Hernández, 16 Sergio Busquets, 14 Xabi Alonso -
6 Andrés Iniesta, 7 David Villa, 18 Pedro.

Cserepad: 12 Victor Valdés, 23 Pepe Reina - 2 Raúl Albiol, 4 Carlos Marchena, 17 Álvaro Arbeloa - 10 Cesc Fabrégas, 20 Javier Martínez, 21 David Silva, 22 Jesús Navas - 9 Fernando Torres, 13 Juan Manuel Mata, 19 Fernando Llorente.

Edző: Vicente del Bosque.

Csere: Pedro - Navas 60', Kuijt - Elia 70', Xabi Alonso - Fabrégas 86', de Jong - van der Vaart 99', van Bronckhorst - Braafheid 104', Villa - Torres 106'

Gól: Iniesta 116'

Sárga lap: van Persie 15', Puyol 17', van Bommel 22', Ramos 23', de Jong 28', van Bronckhorst 53', Heitinga 55', Capdevila 66', Robben 83', van der Wiel 111', Mathijsen 116', Iniesta 116', Xavi 120'

Piros lap: Heitinga 108'

Percről percre:

A FIFA.com egykori hírességek véleményét kérdezi a meccs előtt, a bolgár Hriszto Sztojcskov és a svéd Martin Dahlin is spanyol győzelmet vár.

A vártnál melegebb az idő Johannesburgban, 14°C.

Az argentín legenda, Mario Kempes 3-1-es spanyol győzelmet vár.

1. perc: Elkezdődik a VB-döntő, Hollandia indítja útjára az aranyszínű Jobulanit.

2. perc: Van Persie rögtön egy kemény belépővel nyit, megúszta lap nélkül.

5. perc: Xavi előreívelt szabadrúgását középen Ramos kapura fejelte, Stekelenburg vetődve oldalra ütötte a labdát.

8. perc: Kuijt erőtlen lövését Casillas fogta.

11. perc: Ramos cselezte be magát a kapu előterébe a jobb oldalon, ám a belőtt labdáját kivágták.

12. perc: Villa egy jobboldali beívelést a hosszú oldalról kapura lőtt, ám célt tévesztett.

15. perc: Van Persie Capdevilát is lerúgta, mostmár meg is kapja a sárgáját.

17. perc: Puyol felvágta Robbent, sárgát kap.

18. perc: A megítélt szabadrúgást Sneijder harminc méterről kapura lőtte, Casillas fogta a labdát.

22. perc: Van Bommel hírnevéhez méltóan leterítette Iniestát, megkapta a sárgáját.

23. perc: Ramos úgy kap sárgát, hogy tisztán a labdát rúgta el. Úgy tűnik az angol bíró egy-egy holland sárga után rögtön egyenlíteni akar...

28. perc: A Xabi Alonsót felöklelő de Jong is besárgul, megköszönheti, hogy nem piros.

34. perc: A hollandok úgy akartak visszaadni egy kirúgott labdát, hogy félpályáról kapu felé lőtték, Casillasnak szögletre kellett ütnie a felpattanó labdát.

38. perc: Pedro indult el középen, majd húsz méterről a jobb sarok mellé lőtt.

43. perc: Sneijder letalpalta Busquetset, majd lenn maradt, ezzel meg is úszta a sárgát.

44. perc: Xabi Alonso negyven méterről rádurrantotta a szabadrúgást, elszállt a kapu bal oldala mellett.

45+1. perc: Robben gurított jobbról a rövid sarok felé, Casillas szögletre tolta.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

46. perc: A hollandok nagy lendülettel kezdenek. Robben akarta Van Persie-t kiugrattni, hosszúra sikeredett.

48. perc: Spanyol szöglet. Puyol érkezett, azonban csak a bal oldal felé tudta a labdát fejelni, Capdevila maradt le az érkező labdáról.

49. perc: Újabb holland támadás, ezúttal a kapu előtt keresztbe lőtte el a labdát Kuijt.

51. perc: Robben lőtt kapura. Casillas fogta.

53. perc: Újabb sárga, van Bronckhorst kapta. A kiugrani készülő Ramost tartotta fel.

55. perc: Még egy sárga. Heitinga kapott Villa felrúgásáért.

59. perc: Capdevila lőtt a bal szélről középre. Nem érkezett senki.

61. perc: Robben kapott félpályánál labdát, és mehetett egyedül a kapu felé. Casillas védett hatalmasat a lábával.

66. perc: Capdevila kap sárgát Van Persie buktatásáért.

69. perc: Navas adott gyönyörű paszt a jobb oldalról. Heitinga nyúlt bele, majd Villa rúgta rá a kapura, ám szögletre mentettek.

75. perc: Navas passzolt ismét a jobb szélről. Villa lőtte messze el a kapu mellett.

76. perc: Villa lőtt ismét kapura. van der Wiel nyúlt bele.

77. perc: Spanyol szöglet. Ramos fejelhetett volna újabb gólt, miután teljesen üresen hagyták a védők. Fölé ment.

78. perc: Van Bommel rúgta fel Iniestát, nem kapott érte semmit. Iniesta kívánta "megbosszulni", taszajtott egyet a hollandon. Szerencsére Webb ezt sem büntette.

80. perc: Iniesta kapott nagyon jó labdát, Heitingát megkerülve lőtt kapura, Sneijder jött vissza védekezni.

82. perc: Ismét Robben indulhatott meg Puyol kíséretében a spanyol kapu felé. Puyol picit lökött, de végül Casillas jött ki tökéletesen a kapuból. Robben sárgát kap reklamálásért.

Az utolsó 10 perc eseménytelenül telt el.

90'+3. perc: Vége az első félidőnek. Jöhet a ráadás.

91. perc: Elkezdődött a hosszabbítás első félideje.

92. perc: Iniesta passzolt Fabrégasnak, aki fennakadt egy holland védőn. A tizenhatos vonalán Iniesta esett el. Egy szögletig jutottak a spanyolok.

95. perc: Fabrégast ugratták ki, belelőtte a kapusba.

96. perc: Holland szögletet Mathijsen fejelte fölé.

98. perc: Iniesta kapott labdát. Ezúttal van Bronckhorst mentett a tizenhatoson belül.

100. perc: Navas lőtt kapura. Ismét van Bronckhorst ért a labdába. Oldalháló.

103. perc: Fabrégas indult meg a kapu felé. Nem passzolt, pedig többen is voltak üresen, majd picivel kapu mellé lőtt.

105' + 1. perc: Vége a hosszabbítás első félidejének.

106. perc: Kezdődik a második félidő a hosszabbításból.

108. perc: Kiállítás!!! Heitinga kapott újabb sárgát Iniesta visszahúzásáért. Mivel már volt egy, így bepirosodott.

110. perc: A szabadot 21 méterről Xavi lőtte fölé.

111. perc: Iniesta harcolt ki újabb sárgát. Ezúttal van der Wiel rúgta fel a spanyolt.

112. perc: Robben volt lesen, amelyet be is fújtak, ezt követően elrúgta a labdát - sárgát ért volna... Nem kapta meg, újabb kiállítás lett volna az eredménye.

116. perc: GÓÓÓL!!! Iniesta neve mellett a találat. Torres lőtt be balról, majd Fabrégashoz került a labda, aki szabadon passzolhatott Iniestának. Belőtte.

117. perc: Mathijsen kapott egy sárgát reklamálásért. Majd az örömünnep során mezétől megszabaduló Iniestának is adott egyet Webb.

120. perc: Kettő perc a hosszabbítás. Xavi kapott sárgát, miután ellőtte sípszó után a labdát.

120'+ 1. perc: Torres sérült le. Futás közben állt meg, hordágyon vitték le. Remélhetőleg nem komoly.

120' + 2. perc: Vége a hosszabbításnak. SPANYOLORSZÁG A VILÁGBAJNOK!!!