☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆

Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)

Paraguay - Spanyolország: 0-1 (0-0)

Szokásos kezdőcsapatával állt fel a spanyol válogatott az utolsó negyeddöntőben - és a szokásos szenvedést hozta jó darabig. A második félidőben egymás után Paraguay, majd Spanyolország is büntetőt hibázott, ám végül Villának nagy nehezen sikerült bepréselnie a mindent eldöntő gólt. Irány az elődöntő!

Paraguay - Spanyolország: 0-1 (0-0)

Világbajnokság, negyeddöntő. 2010. 07. 03. 20:30, Johannesburg, Ellis Park.

Játékvezető: Carlos Batres - guatemalai (Leonel Leal - costa ricai, Carlos Pastrana - hondurasi). 4. játékvezető: Benito Archundia - mexikói.

Paraguay:

1 Justo Villar -
2 Darío Verón, 14 Paulo da Silva, 21 Antolín Alcaraz, 3 Claudio Morel -

11 Jonathan Santana, 15 Víctor Cáceres, 8 Édgar Barreto, 16 Cristian Riveros -
7 Óscar Cardozo, 18 Nelson Valdez.

Cserepad: 12 Diego Barreto, 22 Aldo Bobadilla - 4 Denis Caniza,  5 Julio César Cáceres, 6 Carlos Bonet, 17 Aureliano Torres - 13 Enrique Vera, 20 Néstor Ortigoza - 9 Roque Santa Cruz, 19 Lucas Barrios, 10 Édgar Benítez, 23 Rodolfo Gamarra.

Edző: Gerardo Martino - argentín.

Spanyolország:

1 Iker Casillas -
15 Sergio Ramos, 3 Gerard Piqué, 5 Carles Puyol, 11 Joan Capdevila -
6 Andrés Iniesta, 8 Xavi Hernández, 16 Sergio Busquets, 14 Xabi Alonso -
9 Fernando Torres, 7 David Villa.

Cserepad: 12 Victor Valdés, 23 Pepe Reina - 2 Raúl Albiol, 4 Carlos Marchena, 17 Álvaro Arbeloa - 10 Cesc Fabrégas, 20 Javier Martínez, 21 David Silva, 22 Jesús Navas - 13 Juan Manuel Mata, 18 Pedro, 19 Fernando Llorente.

Edző: Vicente del Bosque.

Csere: Torres - Fabrégas 55', Barreto - Vera 63', Valdez - Santa Cruz 72', Xabi Alonso - Pedro 75', Puyol - Marchena 85', Cáceres - Barrios 85'

Gól: Villa 83',

Sárga lap: Piqué 57', Cardozo 58', Busquets 62', Morel 70', Santana 87'

Piros lap:

Percről percre:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Santana lövését rögtön vetődve kellett fognia Casillasnak.

11. perc: Morel távoli szabadrúgása jócskán fölészállt.

Teljesen veszélytelen eddig a spanyol csapat, sőt, Paraguay van enyhe fölényben.

29. perc: Xavi húsz méterről lőtt, kicsit volt csak magas.

36. perc: Villa húsz méterről méterekkel mellélőtt.

41. perc: Valdez a hálóba lőtt - szerencsére les miatt már jelzett a bíró, méghozzá helyesen, hisz a labdát előtte elvétő Cardozo méteres lesről indult.

45+1. perc: Valdez lőtt fölé.

45+1. perc: Vége az első félidőnek. Borzalmasan játszik a spanyol csapat, ennél sokkal több kell a második félidőben.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

47. perc: Valdez kapott labdát, Casillas jött ki jól a kapujából.

48. perc: Iniesta és Villa indult meg három védővel szembe, majd Iniesta addig fogolódott a tizenhatos vonalán, míg elvették a labdát tőle.

49. perc: Villa indulhatott meg a jobb szélen, messze fölélőtte.

57. perc: Piqué rántotta le a tizenhatoson belül Cardozot. A spanyolnak sárga, míg Paraguaynak tizenegyes.

58. perc: Cardozo lőtte a tizenegyest. A jobb alsó sarokba tartó lövést Casillas fogta.

59. perc: Villa kapott remek labdát, Alcaraz maradt le tőle, majd lökte fel a tizenhatoson belül. Ezúttal spanyol tizenegyes.

60. perc: Xabi Alonso lövi. Belőtte, majd a bíró visszafújta, miután egy spanyol bemozdult. A másodikat Alonso kihagyta. A kipattanó labdára Fabrégas indult meg, majd rúgta fel a dél-amerikai kapus, következhetett volna az újabb büntető, ám ezúttal elmaradt.

69. perc: Capdevila adta be a bal szélről, Iniesta lőtte méterekkel fölé.

71. perc: Xavi lőhetett szabadot. A jobb felső sarok felé tartott a labda, ám picivel mellészállt.

74. perc: Uruguayi védők adták el a labdát a tizenhatoson belül, Xavi csavarta kapu mellé.

79. perc: Bal szélről adta be Capdevila a labdát, Villa feje felett centikkel ment el.

83. perc: GÓÓÓL! Villa neve mellett végül a találat. Iniesta indult meg, majd passzolt Pedronak, kapufáról vágódott ki Villa elé. Villa jobb kapufát lőtt, majd a labda a bal kapufáról a hálóba pattant. 0-1.

85. perc: Újabb spanyol helyzet. Ezúttal kimaradt.

88. perc: Barrios vezethette a kapura két spanyol védővel szemben. Casillasról kipattant, amire Santa Cruz vetődött rá, a spanyol hálóőr ezt lábbal védte.

89. perc: Villa lövését védte Villar.

90' + 1. perc: A spanyol kapu előtt Santana rúgta fejbe Ramost. Vérző fejét ápolni kell.

90' + 3. perc: Vége a második félidőnek.