☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆

Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)

Németország - Anglia: 4-1 (2-1)

A németek a bénázó angol védelemnek köszönhetően két gólt szereztek, majd az angolok egy perc alatt két gólt lőttek - ám a korábban a szerbeket kiejtető uruguayi bíró nem volt hajlandó észrevenni az egy méterrel a gólvonal mögé pattanó labdát, így 2-1-gyel fordultak a csapatok.  A második félidőben két kontra fölényessé tette a német győzelmet.

Világbajnokság, nyolcaddöntő. 2010. 06. 27. 16:00, Mangaung/Bloemfontein, Free State Stadion. 40.500 néző.

Játékvezető: Jorge Larrionda - uruguayi (Pablo Fandino - uruguayi, Mauricio Espinosa - uruguayi). 4. játékvezető: Martín Vázquez - uruguayi.

Németország:

1 Manuel Neuer -
16 Philipp Lahm, 17 Per Mertesacker, 3 Arne Friedrich, 20 Jerome Boateng -
13 Thomas Müller, 7 Bastian Schweinsteiger, 8 Mesut Özil, 6 Sami Khedira -
10 Lukas Podolski, 11 Miroslav Klose.

Cserepad: 12 Tim Wiese, 22 Hans-Jörg Butt - 2 Marcell Jansen, 4 Dennis Aogo, 5 Serdar Tasci, 14 Holger Badstuber - 15 Piotr Trochowski, 18 Toni Kroos, 21 Marko Marin - 9 Stefan Kießling, 23 Mario Gomez.Sérült: 19 Cacau.

Edző: Joachim Löw.

Anglia:

1 David James -
2 Glen Johnson, 15 Matthew Upson, 6 John Terry, 3 Ashley Cole -
4 Steven Gerrard, 8 Frank Lampard, 14 Garreth Barry, 16 James Milner -
19 Jermaine Defoe, 10 Wayne Rooney.

Cserepad: 12 Robert Green, 23 Joe Hart - 5 Michael Dawson, 13 Stephen Warnock, 18 Jamie Carragher - 7 Aaron Lennon, 11 Joe Cole, 17 Shaun Wright-Phillips, 20 Ledley King, 22 Michael Carrick - 9 Peter Crouch, 21 Emile Heskey.

Edző: Fabio Capello - olasz.

Csere: Milner - J. Cole 64', Defoe - Heskey 70', Müller - Trochowski 72', Klose - Gomez 72', Özil - Kießling 83', Johnson - Wright-Phillips 87'

Gól: Klose 20', Podolski 32', Upson 39', Müller 67', Müller 70'

Sárga lap: Friedrich 47', Johnson 82'

Piros lap:

Percről percre:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

5. perc: Özil lőtt jobbról, hat méterről, James lábbal védett.

19. perc: Lampard szabadrúgása elakadt a sorfalban. Nem tengenek túl a helyzetek.

20. perc: GÓÓL! Klose léphetett ki Upson hatalmas hibája után, elrúgta James mellett a jobb alsó sarokba a labdát. 1-0.

25. perc. Barry huszonöt méteres lövését fogta Neuer.

28. perc: Larrionda szerelte az egyik angol játékost. Remélhetőleg nem akar megint belenyúlni a meccsbe az uruguayi , mint legutóbb...

31. perc: Defoe a felső lécre fejelt, a partjező utólag lest jelzett.

32. perc: GÓÓL! Az angol védelem újabb bénázása után Müller passzolt az üresen lévő Podolskihoz, aki James mellett a jobb sarokba gurított. 2-0.

35. perc: Lampard perdített öt méterről, a kivetődő Neuerben elakadt a labda.

39. perc: GÓÓL! Upson kicsit helyrehozott hibáiból, egy beadás után üresen maradt és hat méterről a kapu közepébe fejelt. 2-1.

40. perc: Lampard lövése a felső kapufáról egy méterrel a gólvonal mögé pattant, Larrionda nem adta meg. Most is csal, ezt nem lehetett elnézni!

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

47. perc: Friedrich felvágta Defoet, sárgát kap.

49. perc: Gerrard lőtt mellé a bal oldalról.

52. perc: Lampard huszonöt méteres szabadrúgása a felső lécet találta telibe.

56. perc: Gerrard lövését Neuer könnyedén fogta.

59. perc: Müller megpattanó lövése a jobb kapufa mellett gurult el.

61. perc: Milner lövése lepattant Boatengről.

63. perc: Schweinsteiger lövése elszállt a jobb alsó sarok mellett.

64. perc: Cserél Capello, Milner helyére Joe Cole áll.

67. perc: GÓÓL! Német kontra végén Müller lőtt a hálóba. 3-1.

69. perc: Müller lőtt a jobb sarok mellé.

70. perc: GÓÓL! A széteső angol csapat újabb kontragólt kap, megint Müller került üresen a kapu elé, és nem hibázott. 4-1.

81. perc: Gerrard tört be a tizenhatoson belülre, Neuer szögletre tolta a lövést.

82. perc: Johnson is besárgul.

87. perc: Az angolok utolsó cseréje Wright-Phillips.

92. perc: Vége a mérkőzésnek.