☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆

Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)

Spanyolország - Németország: 2-2

20:30-tól játszott Spanyolország EB-selejtezőt Motrilban. A német hentesek gyorsan vezetést szereztek, majd Ruth öngóljával már két gólos előnnyel mehettek pihenőre. A második félidőre Spanyolország felszívta magát, és a sírból Boquete és Willy - első labdaérintéséből sikerült, az utolsó pillanatokban - góljával a spanyol lányok pontot szereztek a kontinens legjobbjai ellen.

Spanyolország - Németország: 2-2 (0-2)

2011.11.24. 20:30. Női EB-selejtező, 2. csoport. Motril, Escribano Castilla Városi Stadion.
Játékvezető: Katyerína Monzul (Natalija Racsinszka, Katyerina Zora) - mind ukrán; negyedik jv.: Maria Luisa Villa Gutiérrez - spanyol.

Spanyolország:

1 Ainhoa Tirapú -
18 Marta Torrejón, 4 Miriam Diéguez, 5 Ruth García, 17 Elisabeth Ibarra -
11 Sandra Vilanova, 15 Silvia Meseguer, 12 Marta Corredera, 8 Sonia -
9 Verónica Boquete, 10 Adriana.

Cserepad: 13 María José Pons - 2 María Victoria Losada, 6 Alexandra, 7 Willy, 16 Amaia Olabarrieta, 19 Priscilla Borja, 20 Irene Paredes.

Szövetségi kapitány: Ignacio Quereda.

Németország:

1 Nadine Angerer -
2 Bianca Schmidt, 3 Saskia Bartusiak, 4 Babett Peter, 17 Viola Odebrecht -
6 Simone Laudehr, 7 Melanie Behringer, 19 Fatmire Bajramaj, 20 Lena Gößling -
9 Alexandra Popp, 13 Célia Okoyino da Mbabi.

Cserepad: 12 Almuth Schult - 5 Annike Krahn, 10 Dzsenifer Marozsán, 11 Anja Mittag, 15 Verena Faißt, 16 Martina Müller, 18 Svenja Huth.

Szövetségi kapitány: Silvia Neid.

Csere: Bartusiak - Krahn (szünetben), Mbabi - Müller 79', Corredera - Borja 85', Sonia - Willy 87', Adriana - Losada 90+4',

Gól: Gößling 27' (0-1), Ruth (öngól) 29' (0-2), Boquete 58' (1-2), Willy 90' (2-2)

Sárga lap: Odebrecht 51', Sandra 53', Bajramaj 66', Boquete 67',

Piros lap:

Percről percre:

1. perc: Spanyolország kezdi a mérkőzést.

4. perc: A kilépő Adriana elől a kifutó Angerer szerezte meg a labdát.

6. perc: Popp a bal szélről kapura ívelt, Ainhoa biztosan fogta.

7. perc: Popp balról, hét méterről éles szögből jócskán fölélőtt, majd fél perc múlva Behringer ívelt a jobb sarok mellé.

16. perc: Laudehr 25 méterről lőtt, a labda centikkel ment el a jobb sarok mellett.

26. perc: Behringer beívelt szabadrúgását Popp az ötösről kapura fejelte, Ainhoa lábbal szögletre tudott védeni.

27. perc: GÓL. A szöglet után Gößling fejesét már nem érte el Ainhoa. 0-1.

29. perc: GÓL. Öngól. Bajramaj középreadása után Miriam Ruthra lőtte a labdát, akiről a hálóba pattant. 0-2.

35. perc: Schmidt lőtt jócskán mellé.

35. perc: Sonia maradt lent a földön, miután Behringer hátulról felrúgta a kezdőkörben.

36. perc: Sandra adott remek paszt Adrianának, aki hosszan vette át a labdát, így a német kapus előbb ért oda.

41. perc: Ezúttal Popp rúgott hátulrol oda Sandrának. Ez sem ért a bíró szerint sárgát...

44. perc: Boquete indulhatott meg a jobb szélen, majd passzolt hosszan a bal szélen érkező Adrianának.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

49. perc: Popp lőtt távolról kapura, centikkel ment csak mellé.

51. perc: Bajramaj lőtt kapufát, majd kezezést fúj a bíró. Sípszó után Odebrecht ellőtte a labdát, sárgát kapott.

53. perc: Sandra kapott sárgát, miután szabályosan szerelte az egyik német csatárt...

57. perc: Spanyol szabadrúgást követően német kezezés a tizenhatoson belül, a bíró nem fújt, majd a spanyolok a kapu előtt keresztbe ellőttek.

58. perc: GÓÓÓÓÓL!!! Spanyol szöglet után Boquete forgott be a tizenhatoson belül és lőtt a hosszú felső sarokba. 1-2

59. perc: Német gól, ám lesről találtak a vendégek a kapuba. A német edzőt időközben a lelátóra zavarta a bíró.

60. perc: Mbabi fordult le a védőjéről, a ziccert a kapusba lőtte.

66. perc: Bajramaj kapott végre sárgát, hátulról rúgta fel az egyik spanyol középpályást.

67. perc: Spanyol szabad, Adriana nagy helyzete mellé ment. Boquete kapott időközben sárgát.

69. perc: Bajramaj indult meg a jobb szélen, az alapvonaltól passzolt középre Mbabinak, aki fölébombázott.

72. perc: Bajramaj lőtt kapura, Tirapú könnyedén fogta.

74. perc: Peter csapott oda a meginduló Correderának, lapot ezúttal sem kapott.

77. perc: Sonia fordult kapura, ám a kapus fogta a lövést.

88. perc: Borja kerülte meg Petert, aki elesett és hosszasan ápolásra szorult.

90. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Egyenlít Spanyolország. Egy bedobást követően Borja lövését a kapus kiüti, ami az imént beküldött Willy elé pattan, aki a hálóba lő első labdaérintéséből. 2-2

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek. Spanyolország a sírból hozta vissza pontszerzésre a mérkőzést. A németek 12 év után vesztettek pontot selejtezőmeccsen.