☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆

Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)

Izland - Spanyolország: 0-4

A női U-17-es EB-elődöntő első félideje Nyonban spanyol egykapuzást hozott, amelynek három gól lett az eredménye. A második félidőben kicsit rendezettebb volt az izlandi védelem, de így is végig a spanyoloknál volt a labda, és egy hatalmas kapushiba meghozta a negyedik spanyol gólt is. Spanyolország vasárnap EB-döntőt játszik!

Izland - Spanyolország: 0-4 (0-3)

2011.07.28. 14:00. Női U-17 EB, elődöntő. Nyon, Colovray-stadion.
Játékvezető: Simona Ghisletta - svájci (Arakszja Szaribekjan - örmény, Gergana Vidova - bolgár); negyedik jv.: Désirée Grundbacher - svájci.

Izland:

12 Arna Lind Kristinsdóttir -
18 Anna María Baldursdóttir, 4 Írunn Þorbjörg Aradóttir, 5 Glódís Perla Viggósdóttir, 3 Guðrún Arnardóttir -
6 Lára Kristín Pedersen, 11 Hildur Antonsdóttir, 8 Sigríður Lára Garðarsdóttir -
7 Telma Hjaltalin Þrastardóttir, 9 Aldís Kara Lúðvíksdóttir, 10 Guðmunda Brynja Óladóttir.

Cserepad: 1 Unnbjörg Jóna Ómarsdóttir - 13 Svava Tara Ólafsdóttir, 15 Ingibjörg Yrsa Ellertsdóttir, 16 Ágústa Kristinsdóttir - 2 Sandra María Jessen, 14 Eva Núra Abrahamsdóttir, 17 Berglind Rós Ágústsdóttir.

Edző: Þorlákur Árnason.

Spanyolország:

13 Noelia Gil Pérez -
17 Raquel Carreño, 5 Laura Gutiérrez, 4 Ivana Andrés, 18 Núria Mendoza -
7 Gema Gili, 11 Alexia Putellas, 8 Marina García -
10 Claudia Barea, 9 Raquel Pinel, 16 Alba Pomares.

Cserepad: 1 Ane Ochoa de Zuazola - 2 Celia Delgado Jiménez, 3 Maitane López, 6 Paula López - 12 Nelly Maestro, 15 Silvia Pereira - 14 Laura Ortiz.

Edző: Jorge Vilda.

Csere: Ólladóttir - Ellertsdóttir a szünetben, Raquel Pinel - Silvia Pereira 57', Lúðvíksdóttir - Jessen 58', Garðarsdóttir - Abrahamsdóttir 62', Gema Gili - Nelly Maestro 66', Ivana Andrés - Paula López 72'

Gól: Marina García 12' (0-1), Alexia Putellas 34' (0-2), Alexia Putellas 36' (0-3), Viggósdóttir öngól 67' (0-4)

Sárga lap: Alexia Putellas 72'

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés (egyelőre az európai sportadót ez nem igazán érdekli, dehát már megszokhattuk tőlük...).

7. perc: Nuria szögletét végre látni is lehetett,Putellas elől nagy nehezen tisztáztak az izlandiak.

8. perc: Barea középreadását Putellas lőtte kapura, az izlandi kapus nagy bravúrral védett.

11. perc: Raquel Pinel fejesét fogta az izlandi kapus.

12. perc: GÓÓÓL! Marina García a tizenhatos vonaláról, kicsit jobbról lőtt, a labda kissé megpattant egy védőn, és a kapus kezei között a jobb sarokba hullott. 0-1.

14. perc: Raquel Pinel közeli lövését másodszorra fogta a kapus.

16. perc: Óladóttir harminc méterről kapura ívelt szabadrúgása után először akadt dolga Noelia Gilnek.

19. perc: Barea lőtt jócskán fölé tizenhét méterről.

23. perc: Alba Pomares távoli lövését fogta Kristinsdóttir.

29. perc: Putellas beívelése után Laura Gutiérrez fejesét fogta a kapus.

34. perc: GÓÓÓL! Carreño középre ívelt a jobb oldalról, Alba Pomares és Alexia Putellas érkezett a hosszú saroknál, Pomares lövése még lepattant, ám Putellas centikről az üres hálóba kotorta a labdát. 0-2.

36. perc: GÓÓÓL! Alexia Putellas húsz méterről, szabadrúgásból a jobb felsőbe csavarta a labdát. 0-3.

40+1. perc: Vége az első félidőnek. Óriási a különbség a két csapat között az első játékrész alapján.

41. perc: Elkezdődött a második félidő.

50. perc: Putellas beívelését Ivana Andrés mellécsúsztatta.

57. perc: Újoncot avatnak a spanyolok: Pinel helyére beáll Silvia Pereira.

58. perc: Claudia Barea tizennégy méterről, jobbról az oldalhálót találta el.

61. perc: Silvia Pereira tüzelt fölé.

66. perc: Gema Gili helyére Nelly Maestro áll.

67. perc: GÓÓÓL! Alba Pomares lépett ki, tíz méterről nagyon rosszul találta el a labdát, ám Kristinsdóttir kiejtette az elécsorgó játékszert, és Viggósdóttir lábáról a hálóba pattant. 0-4.

72. perc: Putellas kissé meghúzta az egyik izlandi mezét, a svájci bíró elég szigorúan sárgát adott neki. Közben lejött Ivana Andrés, beáll Paula López.

75. perc: Laura Gutiérrez lövését fogta Kristinsdóttir.

82. perc: Vége a mérkőzésnek, EB-döntős Spanyolország!