☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆

Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)

Törökörszág - Spanyolország: 3-0

Spanyolország biztos csoportelsőként, tét nélkül várhatta a törökök elleni utolsó csoportmeccset az U-19-es EB-n. Éppen ezért nem is meglepetés, hogy Ginés Meléndez pihentette játékosait, amely meg is hozta (katasztrofális) eredményét: Ramalho öngóljával vezettek a törökök az első félidőt követően. A második félidő pedig csak tovább növelte az elszörnyedést: Ortolá hibáját követően Çörekçi rúgott gólt, majd Sergi Gómez is betalált, csak sajnos saját kapujába. Spanyolország csoportelső, Törökország búcsúzott.

Törökörszág - Spanyolország: 3-0 (1-0)

2011.07.26. 20:00. U-19 EB, csoportmérkőzés, B-csoport. Chiajna, Concordia-stadion.
 Játékvezető: Bognár Tamás - magyar (Lars Hummelgaard - dán, Gianluca Cariolato - olasz); negyedik jv.: Kovács István - romániai.

Törökország:

1 Ömer Kahveci - 3 Kamil Ahmet Çörekçi, 4 Furkan Şeker, 5 Sezer Özmen, 13 Sefa Akın Başıbüyük - 6 Orhan Gülle, 7 Ömer Ali Şahiner, 8 Gökay Iravul, 9 Muhammet Demir, 10 Engin Bekdemir - 17 Ali Dere.

Cserepad: 12 Aykut Özer - 14 Berkay Öztuvan, 15 Atınç Nukan - 11 Nadir Çiftçi, 16 Servan Taştan - 18 Hasan Ahmet Sarı.

Edző: Kemal Özdeş.

Spanyolország:

13 Adrián Ortolá - 3 Sergi Gómez, 4 Ignasi Miquel, 12 Albert Blázquez, 14 Jonás Ramalho - 16 José Campaña, 8 "Alex" Fernández, 18 Juan Muñiz, 15 "Juanmi" Jiménez - 9 Borja González, 11 "Paco" Alcácer.

Cserepad: 1 Edgar Badia - 2 Daniel Carvajal, 5 Jon Aurtenetxe - 6 Rubén Pardo, 10 Pablo Sarabia, 17 Gerard Deulofeu - 7 Álvaro Morata.

Edző: Ginés Meléndez.

Csere: Juanmi - Sarabia (félidőben), Paco - Deulofeu (félidő), Alex - Pardo 71', Iravul - Taştan 72', Ali Şahiner - Çiftçi 78'

Gól: Ramalho 31' (öngól, 1-0), Çörekçi 51' (2-0), Sergi Gómez 55' (öngól, 3-0)

Sárga lap: Şeker 38', Bekdemir 84', Sarabia 90+1',

Piros lap: -

Percről percre:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Komolyabb események nélkül telt el az első 10 perc, passzolgatnak a csapatok, középpályánál tovább nem igazán jutnak. A spanyolokat inkább a pontatlanság jellemzi.

14. perc: Borja jutott el a tizenhatosig, ahol azonban megállították a védők.

15. perc: Bedobás után a kapu előtt senki nem érkezett spanyol részről.

15. perc: Çörekçi adta be középre a labdát, ahol Demir érkezett, ám nem tudta kapura rúgni.

18. perc: Muñiz adta be a bal szélről a labdát, ám Kahveci jól jött ki a kapujából.

19. perc: Demir szabadrúgása pattant le a sorfalról, amely visszapattant a török elé, aki ezután nyugodtan cselezgetett 5 spanyol védővel szemben a tizenhatoson belül...

25. perc: Ismét Çörekçi adhatott középre, Ali Dere érkezett a bal szélen, lövése centikkel ment el a hosszú sarok előtt.

27. perc: Campaña adta középre magasan a labdát, Juanmi nem érte el.

29. perc: Juanmi lőtt 20 méterről mellé.

31. perc: GÓL! Méghozzá öngól, szerzője: Ramalho. Çörekçi lőtte be a tizenhatoson belülre, ahonnan csatárokat megszégyenítő pontossággal Ramalho fejelte saját kapujába. 1-0

38. perc: Şeker kapott sárgát - Juanmi indulhatott volna meg a kapu felé, ha nem löki fel a török.

42. perc: Remekül játszották ki a törökök a spanyol védelmet, Gómez érkezett időben a kapu előtt.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

51. perc: GÓL! Ortolá ejtette ki a labdát, egy török támadást követően, a hibát Çörekçi használta ki, és gurította a hálóba. 2-0

53. perc: Gerard lőtt kapura, a kapus védett.

55. perc: GÓL! Újabb öngól, ezúttal Sergi Gómez neve mellett a találat. A kapus mellett érkezett és ahelyett, hogy kirúgta volna, betalált. 3-0

63. perc: Alex lövése a jobb szélről, a török kapus könnyedén húzta le.

76. perc: Gerard adta be az alapvonalról, Sarabia nem tudta kapura lőni.

78. perc: Ali Şahiner lőtt el centikkel a kapu előtt.

79. perc: Demir önzőzött a tizenhatoson belül a spanyol kapu előtt.

82. perc: Sarabia szerzett labdát, ám addig szórakoztak a tizenhatoson belül, míg a védők megállították a spanyol támadást.

83. perc: Gülle lőhetett 30 méterről, egy spanyol védőn megpattant.

84. perc: Bekdemir kapott sárgát, miután sípszó után elrúgta a labdát.

88. perc: Borja került nagy helyzetbe Gerard passzát követően, ez sem jutott el kapuralövésig.

89. perc: Már a törökök támadhatnak - Ali Dere nem tudta rendesen levenni és kapura lőni a jobb szélről érkező labdát.

90. perc: Gerard cselezgetett ismét a kapu előtt, a védők szabadították fel a területet.

90+1. perc: Sarabia rúgta ki Gülle lábát, sárgát ért.

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek.