☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆

Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)

repens  2011.03.29. 20:02

A spanyol válogatottnak a kaunasi krumpliföld sem jelentett akadályt. Az első félidőben Xavi megpattanó lövésével szereztek vezetést a világbajnokok, ám egy távoli lövéssel egyenlített Litvánia. Egy litván öngól, majd Mata gólja azonban végül mégis spanyol győzelmet hozott, a La Selección továbbra is százszázalékos az EB-selejtezőkön.

Litvánia - Spanyolország: 1-3 (0-1)

2011.03.29. 20:45. Kaunas, Steponas Darius ir Stasys Girėnas Stadion. EB-selejtező, I-csoport.
Játékvezető: Laurent Duhamel (Stéphane Duhamel, Laurent Ugo); negyedik játékvezető: Olivier Thual - mind francia.

Litvánia:

1 ®ydrūnas Karčemarskas -

23 Marius Stankevičius, 5 Andrius Skerla, 4 Tadas Kijanskas, 6 Marius ®aliūkas -

8 Edgaras Česnauskis, 7 Mindaugas Panka, 2 Deividas ©emberas, 13 Saulius Mikoliūnas -

10 Darvydas ©ernas, 9 Tomas Danilevičius (csk).

Cserepad: 22 Vytautas Černiauskas - 3 Ramūnas Radavičius, 15 Tomas ®virgľdauskas - 16 Kęstutis Ivaąkevičius, 21 Dominykas Galkevičius, 11 Tomas Raľanauskas - 19 Tadas Labukas.

Szövetségi kapitány: Raimondas ®utautas.

Spanyolország:

1 Iker Casillas -

5 Andoni Iraola, 3 Gerard Piqué, 2 Raúl Albiol, 17 Álvaro Arbeloa -

8 Xavi Hernández, 18 Javi Martínez, 14 Xabi Alonso -

20 Santi Cazorla, 19 Fernando Llorente, 7 David Villa.

Cserepad: 12 Víctor Valdés - 15 Sergio Ramos - 16 Sergio Busquets, 13 Juan Mata, 21 David Silva - 6 Andrés Iniesta, 9 Fernando Torres.

Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque.

Csere: Villa - Silva 54', Cazorla - Mata 67', Mikoliūnas - Radavičius 71', ©ernas - Labukas 75', Danilevičius - Galkevičius 85', Piqué - Ramos 90'

Gól: Xavi 19' (0-1), ©tankevičius 57' (1-1), Kijanskas öngól 70' (1-2), Mata 83' (1-3)

Sárga lap: -

Piros lap: -

Percről percre:

A spanyol keretből végül Reina, Marchena, Capdevila és Navas maradt ki ezúttal. A litvánoknál hosszabb volt a keret, így többen is estek áldozatául a meccs előtti szűkítésnek: ©etkus, Andriuąkevičius, Borovskij, Deividas Česnauskis, Papąys, Elioąius, Novikovas és Astrauskas biztosan nem lép ma pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

7. perc: Villa cselezgetett az ötös bal oldalánál, ám kirúgás lett a vége.

12. perc: Llorente passzolt Xavihoz, aki tizenhét méterről gurított, a litván kapus védett.

13. perc: Xavi most a tizenhatos bal oldaláról lőtt volna, ám ©tankevičius lábában elakadt a labda.

Látványosan esik darabokra a pálya, ha egy-egy játékos jobban odateszi a lábát, helyes kis földkupac támad a nyomán. Csak a kislapát hiányzik a homokozóból..

19. perc: GÓÓÓL! ©tankevičius labdát vesztett a tizenhatosa előterében, Villa Xavi elé passzolt, aki huszonkét méterről lőtt, a labda pedig egy védő lábán felpattanva a kapus felett a hálóba hullott. 0-1.

23. perc: ©ernas bombája elkerülte a spanyol kaput.

35. perc: Llorente távoli emelése jócskán elkerülte a litván kaput.

Eléggé unalmasan csordogál a meccs. A spanyolok nem akarják már összetörni magukat (ezen a pályán ez szó szerint is érthető), a litvánok pedig hiába erőlködnek, nem nagyon jutnak a kapu közelébe.

41. perc: Llorente hatalmas helyzetben közelről a kapusba lőtt.

44. perc: Česnauskas harminc méterről lőtt, Casillas másodszorra fogta a labdát.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Xabi Alonso rögtön egy húszméteres lövéssel veszélyeztetett, a lecsapódó labda a háló tetején landolt.

52. perc: Llorente lövését bravúrral védte a litván kapus.

54. perc: Lejön a ma elég keveset mutató Villa, a helyére Silva áll.

57. perc: GÓL. ©tankevičius több mint harmincöt méterről laposan ellőtte, Casillas pedig hiába vetődött, a labda a bal sarokba gurult. 1-1.

63. perc: Javi Martínez húsz méterről kapásból lőtt, a litván kapus fogta.

65. perc: Xabi Alonso szabadrúgását szögletre védte a kapus.

66. perc: ©ernas lépett ki a lesre játszó spanyol védők között, szerencsére óriási helyzetben a kapu mellé gurított.

67. perc: Llorente lövését fogta a kapus.

Egyre veszélyesebbek a litvánok...

70. perc: GÓÓÓÓL! Silva száguldott el a bal oldalon, középre adására Llorente érkezett, Kijanskas pedig a spanyol csatár elől menteni igyekezve saját hálójába lőtte a labdát. 1-2.

75. perc: Új csatárral próbálkoznak a litvánok, ©ernas helyére Labukas áll.

79. perc: Egy beívelt szabadrúgást majdnem sikerült egy litván védőnek újból saját kapujába juttatnia, szöglet lett a vége. A közeli képeken jól látszik, hogy egész sűrűn hull a hó a litván krumpliföldre.

81. perc: Labukas harminc méterről lőtt, Casillas csak kiütni tudta, szerencsére egy spanyol védő érkezett, és felszabadított.

83. perc: GÓÓÓÓL! Silva passzolt a bal oldalon kitörő Matához, aki tizenkét méterről a hálóba helyezte a labdát. 1-3.

92. perc: Vége a mérkőzésnek.