☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆

Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)

Spanyolország - Észak-Írország: 5-1

Egy félidő alatt eldöntötte második EB-selejtezőjét a spanyol U-17-es válogatott Belgiumban. A második félidőben félgőzzel is növelték előnyüket, minden az utolsó körben, Anglia ellen dőlhet el. A csoport esti meccsén Anglia nagy csatában 2-1-re legyőzte Belgiumot, így a spanyolokhoz hasonlóan százszázalékosak.

Spanyolország - Észak-Írország: 5-1 (3-0)

2011.03.28. 17:00. Tielen, FC De Kempen Stadion, U-17 EB-selejtező, elitkör, 5. csoport.
Játékvezető: Jurij Mozsarovszkij - ukrán (Szemeny Szloncsak - ukrán, Tom Dens - belga); negyedik játékvezető: Yuri Cosco - belga.

Spanyolország:

1 Alfonso Herrero - 3 Antonio Luque, 4 Carlos Garrido, 5 Iván Sáez, 12 Sergio Menéndez - 6 Pol Calvet, 17 Gerard Deulofeu, 10 Denis Suárez, 14 Pablo Iñiguez de Heredia - 7 Federico Vico, 15 Iker Hernández.

Cserepad: 13 David Gómez - 2 Óscar Arroyo, 18 Diego Caballo - 8 Saúl Ñíguez, 11 Moisés Gómez, 16 Iker Undabarrena - 9 Raúl de Tomás.

Edző: Ginés Meléndez.

Észak-Írország:

1 Conor Brennan - 2 Ryan McLaughlin, 3 Matthew Clarke, 4 Joey Jones, 5 Patrick McNally - 6 David Morgan, 8 Douglas Wilson, 10 Dominic Ball, 7 Joshua Barton - 9 Shamus McCartan, 11 Paul McElroy

Cserepad: 12 Christopher Johns - 14 Thomas McAloon - 16 Cameron McGeehan - 13 Thomas Healey, 15 Aaron Rogan, 17 Joseph McKinney, 18 David McAllister.

Edző: Paul Kee

Csere: Gerard - Moisés 50', Ball - McAllister 57', Denis Suárez - De Tomás 74', Herrero - David Gómez 79'

Gól: Gerard 19' (1-0), Denis Suárez 31' (2-0), Iker Hernández 38' (3-0), Morgan 59' (3-1), Iker Hernández 68' (4-1), Pol Calvet 84' (5-1)

Sárga lap: Gerard 27', Morgan 37', McCartan 72', McElroy 77'

Piros lap: McLaughlin 69'

Szöveges tudósítás:

Némi meglepetésre az északírek birtokolták többet a labdát az első percekben, a kapuk viszont nem forogtak veszélyben. A 10. percben Morgant kellett ápolni, miután egy becsúszásánál megsérült, ám rövidesen visszatérhetett - igaz, míg a pálya szélén álldogált, Calvet fél méter híján megszerezte az első gólt. A 13. percben Herrerónak először kellett labdába érnie, egy előreívelést biztosan fogott. A 15. percben Iker Hernández fejesét fogta Brennan. A 19. percben Gerard elindult a jobb oldalon, bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd a kapus mellett a hosszú sarokba gurított. A 21. percben újra Gerard tört be a tizenhatoson belülre, középről lőtt, a kapus vetődve védte. A 24. percben McCartan lekönyökölte Luquét, lap nélkül megúszta, Gerard viszont pár perccel később reklamálásért lapot kapott. A 31. percben Denis Suárez lépett ki közepén, egy csellel elküldte a védőt, majd a kapus mellett higgadtan a hálóba gurította a második spanyol gólt. A 37. percben a Suárezt megrúgó Morgan is besárgult, majd Gerard újabb nagy helyzetet kapott ki. Iker Hernández viszont már nem kegyelmezett a szétesett északír védelemnek: a 38. percben jobb oldalon egyedül kilépve a hosszú sarokba lőtt. A félidő végére megzavarodott az északír csapat, a spanyolok tetszés szerint alakíthatták ki a helyzeteiket.

A második félidő elején az északírek próbáltak előrejönni, ám továbbra is a spanyolok hagyták ki a nagy helyzeteket, Suárez tíz méterről lőtt fölé. Alighanem Menéndez is úgy gondolta, hogy eldőlt a meccs, le is hozta a csapatkapitányt, Gerardot. Az 51. percben tizenhét méterről lőhettek szabadrúgást az északírek, Morgan lövése viszont a sorfalról szögletre pattant. Az 59. percben Morgan már jobban célzott: húsz méteres szabadrúgása a jobb felső sarokba csapódott, szépített Észak-Írország. A spanyolok nem tudtak váltani, egyre inkább nyomott az ellenél, akiket csak szabálytalanságokkal tudtak megállítani. A 68. percben viszont egy gyors ellentámadással Iker Hernández előretört a jobb oldalon, és a hosszú felsőbe lőtte a negyedik spanyol gólt. McLaughlin elvesztette a fejét, és egy perc múlva brutálisan beleszállt Vicóba, azonnal kiállította a bíró. McCartan hasonlóan lábra ment Luque ellen, ő megúszta sárgával, csakúgy, mint később McElroy. Menéndez a végére cserekapusát is behozhatta, ezen a meccsen belefér, ráadásul most is spanyol góllal zárult a meccs, szöglet után Pol Calvet gurított a kapuba. Az utolsó körben jön a csoportdöntő Anglia ellen!

Belgium - Anglia: 1-2 (1-1)

2011.03.28. 19:30. Geel, De Leunen Stadion (Verbroedering Geel), U-17 EB-selejtező, elitkör, 5. csoport.
Játékvezető: Kenn Hansen - dán (Martin Wulff - dán, Daniel Gustavsson - svéd); negyedik játékvezető: Martin Strömbergsson - svéd.