☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆

Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)

Spanyolország - Dél-Korea: 1-0 (0-0)

18 órakor Innsbruckban elkezdődött a spanyol válogatott utolsó előtti felkészülési meccse, az ellenfél Dél-Korea. Az első félidő spanyol fölénnyel telt, Fábregas kapufáig jutott, ám a félidő legvégén hatalmas helyzetet hagyott ki Korea. A második félidőben is sokáig tartott a gólcsend, úgy tűnt, Del Bosque hiába hozta be Villát és Silvát, ám a 86. percben Jesús Navas jól eltalált lövésével mégiscsak megszerezte a meccset eldöntő gólt a La Selección.

Spanyolország - Dél-Korea: 1-0 (0-0)

Felkészülési mérkőzés. 2010. június 3. 18:00. Innsbruck, Tivoli Neu-stadion.
 Játékvezető: Robert Schörgenhofer - osztrák.

Spanyolország:

23 Pepe Reina -
15 Sergio Ramos, 4 Carlos Marchena, 2 Raúl Albiol, 11 Joan Capdevila -
22 Jesús Navas, 10 Cesc Fábregas, 20 Javi Martínez, 6 Andrés Iniesta, 13 Juan Mata -
19 Fernando Llorente.

Cserepad:
 1 Iker Casillas, 12 Victor Valdés - 3 Gerard Piqué, 5 Carles Puyol, 7 David Villa, 8 Xavi Hernández, 9 Fernando Torres, 14 Xabi Alonso, 17 Alvaro Arbeloa, 18 Pedro Rodríguez, 21 David Silva.

Edző: Vicente del Bosque.

Dél-Korea:

1 Li Vun Dzse (Lee Woon Jae; 1973. 04. 26.) -

12 Li Jong Pjo (Lee Young Pyo, 1977. 04. 23.), 4 Cso Jong Hjong (Cho Yong Hyung, 1983. 11. 03.), 14 Li Dzsong Szu (Lee Jung Soo, 1980. 01. 08.), 2 O Bom Szok (Oh Beom Seok, 1984. 29.)
17 Li Csong Jong (Lee Chung Yong, 1988. 07. 02.), 13 Kim Dzse Szong (Kim Jae Sung, 1983. 10. 03.), 8 Kim Dzsung Vu (Kim Jung Woo, 1982. 05. 09.), 16 Ki Szong Jong (Ki Sung Yueng, 1989. 01. 24.)
19 Jom Ki Hon (Yeom Ki Hun, 1983. 03. 30.), 10 Pak Csu Jong (Park Chu Young, 1985. 07. 10.).

Cserepad:
     12 Dzsong Szong Rjong (Jung Sung Ryong, 1985. 01. 04.) - 3 Pak Dzsi Szung (Park Ji Sung, 1981. 02. 25.), 5 Kim Dong Dzsin (Kim Dong Jin, 1982. 01. 29.), 15 Kim Nam Il (1977. 03. 14.), 20 Sin Hjong Min (Shin Hyung Min, 1986. 07. 18.)
, 22 Csa Du Ri (Cha Doo Ri, 1980. 07. 25.), 23 Kim Hjong Il (Kim Hyung Il, 1984. 04. 27.), 30 Ku Dzsa Cseol (Koo Ja Cheol, 1989. 02. 27.), 9 Li Dong Guk (Lee Dong Gook, 1979. 04. 29.), 11 Li Kun Ho (Lee Keun Ho, 1985. 04. 11.), 24 Li Szüng Jol (Lee Seung Yeoul, 1989. 03. 06.), 18 An Dzsung Hvan (Ahn Jung Hwan, 1976. 01. 27.), 7 Kim Bo Kjung (Kim Bo Kyung, 1989. 10. 06.).

Edző: Huh Dzsung Mu (Huh Jung Moo)

Csere: Reina - Valdés a szünetben, Iniesta, Fábregas, Mata és Llorente - Xavi, Xabi Alonso, Pedro és Villa 56', Javi Martínez - Silva 79' ill. Li Vun Dzse - Dzsong Szong Rjong a szünetben, Kim Dzse Szong - Kim Nam Il a szünetben, Jom Ki Hon - An Dzsung Hvan 65', O Bom Szok - Csa Du Ri 80'

Gól: Navas 86'

Sárga lap: -

Piros lap: -

Percről percre:

Elkezdődött a mérkőzés. Mindkét csapat igencsak tartalékosan áll fel, úgy tűnik, mindkét edző a kiegészítő emberek képességeit szeretné most felmérni.

Nagyobb helyzet nélkül telt el az első negyedóra.

21. perc: Egy szabadrúgás után Mata elé került a labda, ám hét méterről rosszul találta el, így a lövés mellécsorgott.

33.perc: Sergio Ramos fejelt fölé egy szöglet után.

35. perc: Fábregas kapott labdát a tizenhatos vonalánál, átvette, majd lőtt, a felső kapufát találta el.

39. perc: Llorente húzogatott a tizenhatos vonalánál, majd megpróbálta visszahúzni a labdát a jobb alsó sarokba - kb. egy métert tévesztett.

Egyre nyomasztóbb a spanyol fölény, a koreaiak csak elvétve jutnak át az ellenfél térfelére.

42. perc: Navas kezezést reklamált, miután beadása megpattant egy koreain a tizenhatoson belül.

45. perc: Reinának kellett jó ütemben kifutva elállni a labda útját Pak kiugrása után, majd hatalmasat védenie, miután a kipattanót Li Csung Jong próbálta a kapuba juttatni. A koreaiak első helyzetével véget is ért az első félidő.

Elkezdődött a második félidő, a szünetben mindkét csapat kapust cserélt, a spanyoloknál Valdés bemutatkozik.

Korea egyre többet birtokolja a labdát, a spanyol csapat nagyon érzi az alapemberei hiányát. Del Bosque gyorsan lépett is, négyes cserét hajtott végre, többek között Villa is pályára lépett.

63. perc: Pedro gurított a kapu elé, Dzsong vetődve fogta a labdát.

68. perc: Javi Martínez lőhetett tisztán a tizenhatoson belülről, ám a jobb sarok fölé-mellé lőtt.

72. perc: Jesús Navas tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, éles szögből lőtt, a koreai kapus lábbal védett.

73. perc: Sergio Ramos lőtt fölé.

Percek óta kapujuk elé szorulnak a koreaiak.

77. perc: Villa lőtt tizenhét méterről, Dzsong most is védett.

78. perc: Villa lépett ki, ám egy védő lábán megpattant a lövése, így centikkel a rövid sarok mellé szállt.

83. perc: Egy beívelt szabadrúgást Li Dzsong Szu fejelt fölé, Váldes borzalmasan jött ki.

84. perc: Villa ismét jól lépett ki, ám nem tudta átvenni a labdát, így odalett a helyzet.

86. perc: GÓÓÓÓL!!!! Végre megtört a jég, Navas góljával vezetnek a spanyolok, kicsit jobbról, húsz méterről hatalmas gólt lőtt a felső sarokba. 1-0.

93. perc: Vége a mérkőzésnek, második felkészülési meccsét is hozta a spanyol csapat - igaz, a játék továbbra sem az igazi.