U-21 EB 2011 : Véget ért a csoportmeccsek első köre az U-21-es EB-n |
Véget ért a csoportmeccsek első köre az U-21-es EB-n
repens 2011.06.13. 13:19
A mai nap folyamán nem rendeznek meccseket Dániában az U-21-es EB-n, hisz mindkét csoportban lezajlott a csoportkör első fordulója. Nem lehet azt mondani, hogy sokkal világosabbá vált volna a kép, úgy tűnik, nagyon egy szinten vannak a csapatok. Rövid visszatekintés, góllövőlista, a csoportok állása.
A tornát indító Fehéroroszország - Izland meccs első félideje bizony nem volt túl jó reklám az EB-nek: túlságosan is tisztelték egymást a csapatok, alig jutott a kapuk közelébe a labda. A második félidőre valamelyest feljavult a játék, főleg az izlandiaknak köszönhetően, ám a foci nem pontozásos sportág. Egy védelmi kihagyás máris fehérorosz büntetőgólt eredményezett, izlandi kiállítással fűszerezve, innen pedig már nem volt visszaút. Az utolsó percekben ráadásul egy gyors akció végén Szkavís újabb gólt szerzett a szlávoknak, így ők mondhatják el magukról egyedüliként eddig, hogy több mint egy góllal tudtak nyerni ezen az EB-n. Pedig ők tűntek talán a leggyengébb résztvevőnek...
Az A-csoport másik meccsén megdőlt az az alapszabály, hogy a hazai pálya a játékvezetésben is megnyilvánul a nagy tornákon. Ez persze magában még jó hír is lehetne, ám a Dánia - Svájc meccsen a hazai pálya épp a svájci mezben játszók felé billent igen erőteljesen. Persze, nem lehet elvitatni a svájciaktól, hogy végig egyenrangú ellenfelei voltak a házigazdának, az albán származású Shaqiri pedig a torna eddigi legnagyobb gólját lőtte nagy szóló után. Csakhogy az utolsó másodpercekben a dánok teljesen szabályos gólját vette el les címén az osztrák bíró, döntően befolyásolva ezzel a végeredményt - és ki tudja, talán a továbbjutást is. Bár egy-egy meccs után ez a páros talán jobbnak tűnik, mint a fehéroroszok és izlandiak...
A B-csoport első meccsén Csehország és Ukrajna találkozott, és sokáig úgy tűnt, aggódhatnak a sokak által favoritnak kikiáltott csehek. Az ukránok többet vállaltak, veszélyesebbek voltak az egész első félidőben, majd a második félidő első perceiben is. Csakhogy jött egy váratlan cseh ritmusváltás, majd pár perc múlva még egy, és máris ott tartottunk, hogy Dočkal a torna első duplázójának mondhatja magát, Csehország pedig kényelmes előnyre tett szert. Az ukránok kicsit kedvüket is vesztették, ám a végén kicsit váratlanul így is sikerült szépíteniük, ezzel némileg izgalmassá téve az utolsó perceket. Érvényesült a papírforma, de bebizonyosodott, hogy az ukránokat sem szabad lebecsülni. Igaz, úgy is nézhetjük: talán mégsem olyan félelmetes ez a cseh csapat.
A B-csoport második meccséről, a Spanyolország - Angliáról írtunk már épp eleget. Sajnos, már a felkészülési meccseken is ez volt a menetrend: megszerzi a vezetést Luis Milla válogatottja, utána viszont nem tud újabb gólt begyötörni, majd végül kap is egyet. Igaz, ehhez most a svéd bíró is kellett, aki nemcsak a lesgólt nézte el, de előtte a gólszerző megúszott egy kiállítást. Más részről viszont az angolok is elemezhetik Ander Herrera gólját, kezezésgyanúsnak tűnt... Nincs veszve semmi egyik válogatott számára sem, de a következő két meccsen győzelmi kényszerben kell játszaniuk.
A torna góllövőlistája:
Bořek Dočkal (cseh) 2 gól
Andrej Voronkov (fehérorosz) 1 gól
Makszim Szkavís (fehérorosz) 1 gól
Xherdan Shaqiri (svájci) 1 gól
Makszim Bilij (ukrán) 1 gól
Ander Herrera (spanyol) 1 gól
Danny Welbeck (angol) 1 gól
|