☆ La Selección - minden, ami spanyol foci! ☆


Üdvözlünk
mindenkit az oldalon! Ez a weblap a spanyol válogatottak összes formájával foglalkozik, így például a felnőtt férfi és női válogatottal, a korosztályos válogatottakkal, futsalosokkal, strandfocival, valamint itt mindig értesülhettek az aktuális tornák híreiről is. Rengeteg tartalommal találkozhatsz, nézelődj bátran!

      

Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 



01. Hírek

02. A legnagyobbak
03. Futballtörténelem
04. RFEF
05. Játékoskeretek
06. Mezek
07. Eseménynaptár
08. Edzői stáb
09. Primera División
10. Extrák
11. Archívum
12. Világranglisták
13. Közvetített világesemények
14. La Selección [az oldal]
15. Partnereink
16. Regisztrált tagok

17. Képgaléria

 




SZURKOLÓI SZEMMEL részletek

SZAVAZÁS

EB 2012 selejtezők

VB 2014 selejtezők

Gif képek 

FUTSAL EB 2012

2011.12.22. 18:21
2011.11.22. 10:12
2011.11.04. 15:41
2011.11.04. 11:50
2011.11.01. 16:33
 


A nagyválogatott következő meccse

??:??

Következő egyéb esemény(ek)
??:??






Kiemelt partner 



További BANNEREK (Katt)



Heikki Kovalainen

Nico Rosberg
Timo Glock
Diverse
Jessica Alba
Johnny Depp
Shakira

A legutóbbi csere-ellenőrzésnél rengeteg hely felszabadult, jelentkezz bátran! (100 %, hogy kikerülsz!)


Chat feltételek: NE hirdess!

Szerkesztő: dieciseis
Itt kérhetsz cserét. :)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
Látogatottság
Indulás: 2009-11-14
 
 

free counters

Layouts

 

Hírek
Hírek : Amancio Amaro: Mindig büszkén viseltem a címeres mezt

Amancio Amaro: Mindig büszkén viseltem a címeres mezt

repens  2011.08.20. 13:45

Az 1964-ben EB-címet szerzett spanyol válogatott támadója, Amancio Amaro beszélt pályafutásáról az RFEF.es-nek. Amaro, aki 1939-ben született La Coruñában, válogatott sikerei mellett pályafutása során több mint 200 gólt szerzett.


- Játékos korában "El Brujo" (Varázsló) volt a beceneve. Honnan eredt ez a név?

- Egy riporter hívott így először, aztán pedig rajtam ragadt a név.

- Ön, valamint Luis Suárez azok a labdarúgók, akiket mind a mai napig Galicia legnagyobb játékosainak tartanak. Jobbnak tartja magát nála?

- Nem, kiegészítettük egymást, és büszke vagyok rá, hogy Luis Suárezzel egy szintre helyeznek, aki Európa legjobbja volt egykor.

- Beszéljünk a karrierjéről: mik voltak az első lépései afelé, hogy világhírű focistává váljon?

- Abban az időben, amiről beszélünk, még minden az utcán kezdődött. Az első klubom a Club Victoria volt, egy nagyon szerény kis csapat. Innen kerültem a Deportivo La Coruñába 18 évesen, ahol aztán négy évet töltöttem, mígnem elfogadták a Real Madrid ajánlatát, és hozzájuk kerültem.

- Mi várt Önre, mikor megérkezett a Bernabeuba?

- Nagyon boldog voltam, hogy ennyire ragaszkodtak hozzám a Santiago Bernabeuban, ami abból a hatalmas összegből is látszódott, amit az aláírásomért fizettek.

- Egy átalakulóban lévő Real Madridhoz igazolt, hogyan élte meg azt az időszakot az öltözőben?

- Álomszerűnek tűnt, hogy egy csapatban játszhattam Di Stéfanóval, Puskással és Gentóval... Olyasmi volt ez, amit elképzelni se tudtam volna. Rengeteget fejlődtem mellettük, alkalmazkodnom kellett az általuk fémjelzett öltözői légkörhöz.

- Milyen volt egy átlagos napja Real-játékosként?

- Az az igazság, hogy a foci rengeteget változott, mostanra teljesen globalizálódott. Akkoriban az edzés után elmentünk egy bárba a Santiago Bernabeu közelében, söröztünk és szórakoztunk, méghozzá együtt az Atlético-játékosokkal, mint például Luis Aragonés vagy Ufarte.

- Kiváló technikai képzettségéről volt híres. Mit gondol, a labdarúgás művészet és szórakozás, vagy csak egyszerűen sport?

- A kettő együtt. Sport, mivel remek erőnlét kell hozzá, és művészet azon játékosok számára, akik képesek úgy tenni a dolgukat, ahogy nagyon kevesen.

- Melyik edzők segítettek legtöbbet karrierje során?

- Eltöltöttem némi időt Milan Miljanić és Luis Molowny keze alatt is, de ki mást is mondhatnék, mint Miguel Muñozt, akivel húsz évet töltöttem együtt. Pályafutásom kezdetén Hilario Marrero is remek tanácsokat adott a Deportivo La Coruñában. Mindannyian segítettek, akikkel együtt dolgoztam, de akitől a legtöbbet tanultam, az Miguel Muñoz volt.

- A spanyol válogatottban 42 meccsen 11 gólt szerzett. Hogyan emlékszik vissza a válogatott szerepléseire?

- Mindenekelőtt a szurkolók felénk áradó szeretetére emlékszem, ez az, ami manapság is érezhető. Személy szerint én mindig is próbáltam büszkén viselni a válogatott mezét, és persze emlékszem az 1964-es EB-re, ahol az elődöntőben Magyarországot múltuk felül, valamint a döntőre, Marcelino híres góljára.

- Beszéljen nekünk arról a legendás döntőről a Szovjetunió ellen...

- Mindent beleadtunk, hatalmas elszántsággal küzdöttünk, nagy álmunk volt hogy legyőzzük a Szovjetuniót, akik címvédőként érkeztek.

- Milyen volt az EB-cím megszerzése után az ünneplés?

- Elmentünk vacsorázni a barátainkkal, kikapcsolódtunk az egész tornán át tartó kemény koncentráció után.

- Milyen érzés volt Spanyolországot képviselni a válogatottban?

- Ez a pályafutásom csúcsa. Az ember mindig arról álmodozik, hogy országa legjobb klubjában játszik, de Spanyolországot képviselni válogatott meccseken a legnagyobb kitüntetés.

Még nincs hozzászólás.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak hozzászólást.
 

Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belõle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény vissza    *****    Rose Harbor, ahol a tenger suttog és a múlt sosem tûnik el teljesen. - FRPG - csatlakozz közénk te is :)    *****    Egy kikötõ, ahol minden hullám egy új kezdetet ígér. Rose Harbor, több mint egy város, egy világ a világ mögött.    *****    Rose Harbor &#8211; kisvárosi báj, nagy titkokkal - légy részese te is ennek a kalandnak :) - FRPG    *****    Óceán, erdõ, csillagfény &#8211; minden ösvény Rose Harborba vezet - aktív FRPG közösség    *****    Itachi Shinden 1. kötet Magyarul elérhetõ a konoha.hu -n. Nézzetek be! *** Itachi Shinden 1. kötet Magyarul elérhetõ!!!    *****    ÁGICAKÖNYVTÁRA - KÖNYVEK, KÖNYVEK, KÖNYVEK - ÁGICAKÖNYVTÁRA    *****    MOVIE-NIGHT -> Filmek, Sorozatok <- MOVIE-NIGHT    *****    Movie-    *****    Játssz a színekkel keress szebbnél szebb képeket, építs, szépítsd a portálod, hogy szebb és színesebb legyen a világod!    *****    Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó. 06209911123 Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó.    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél színes szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!    *****    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!